2012. november 15., csütörtök

CIM mert az kell

hm... reg voltam itt. Nagyon reg. Csak akkor jovok amikor azt hiszem valami okos jutott az eszembe persze ha a multat nezzuk nem sok okos dolgon jart az eszem... :-) persze ez nem igaz csak nem jutott eszembe hogy leirjam. Valojaban minden nap legalabb 10 vilagmegvalto, sok penzt kereso, vilagutazo, szabadidoben sokat sportolo otletem van. SPORT tegnap vegre voltam futni megint kb 1 honapig nem mentem most koltoztunk a Kiraval kettesben egy kulon hazba es ennek a berendezese takaritasa stb lekototte az idomet de most mar nem sajnos. Az agency nem nagyon hiv melozni igy veszett sok idom van gondolkodni pl hogy fizetem a kovetkezo havi rentet es egyeb koltsegeket igy melo nelkul???
Meg nem tom... persze igenyeltem child benefitet, (meg semmi valasz) child tax creditet, (ezt szerintem jovo heten kapok) house benefitet, (ezzel meg vannak gondok. Van 4 kerdesuk persze nekem meg valaszom ra asszem holnap megyek es elintezem) council tax benefitet (na ezen mersekeltek tobb mint £40 havonta ez jo!) persze a kocsog magyar biztositom meg mindig nem kuldte az igazolast igy 33 helyett 100 £££££££££££££ fizetek per ho a kocsira!
 Szoval futottam tegnap es ez jo! A folyo parton nyomtam ami eleg jol nez ki es kozben nezelodtem (persze zenet is hallgattam) na es megtalaltam talan vegleges lakhelyem tok jo ujepitesu tarsashazak vannak a piac utan az egyik ujnal volt ar is £127000 ha jol emlekszem. Ez minimalbres melobol es tamogatasokbol nem jon ossze az BIZTOS de kell tehat felszinre kerult ismet a TOZSDE amirol evek ota almodok es marciusban amig nem ment csodbe az egyebkent angol WorldSpread nevu ceg volt is 3 sikeres hetem (1000€ haszonnal ami tobb mint 30% nyereseg). Ez az egyik kerdesuk a benefiteseknek hogy miert volta a szamlamon ez a nagyobb osszeg szeptemberben amikor vegre megkapptam a zarolt szamlamrol a penzt. Haaaaat ebbol indult a kis kozos eletunk itt a Kiraval. Na de vissza a futashoz otthon van meg egy kis penzem, meg taan elmegy a seicento is, (most araztuk le 10%al) amibol megvalosulhat a lakas es sok mas is. Mikor tovabb futottam mi mellett futok el? haat egy motoros bolt.... rohadt dogosek az ujjabb triumphok! Szoval vagy tozsdezek vagy robotolok eletem vegeig! Nem akarok robotolni! O persze van mento terv is. Utolso szerzemenyem a hazba egy suto amit ugy hirdettek hogy a grill rossz es az egyik fozolap szabalyzo kapcsoloja nem mukodik, de egyebkent tok jol nez ki na ez volt 5.5 pounds! Persze semmi baja kis takaritas utan minden rendben. Sokan mondrtak nekem hogy az angolok hulyek.... lassan el kell higgyem! Tehat a gond annyi volt hogy felcsereltek rajta ket forgato gombot. A negy fozolapnak egyforma orajarassal megegyezoen novekvo 1-6ig a grillnek forditott 1-6ig. Nos ok ezt a kettot csereltek fel es igy amikor 6ost kapcsoltak epcsak melegedett a lap ill a grill "angol hulyek! Hulye angolok!" ahogy a gyalog galoppban mondtak. tehat a mento otlet lehet hogy tuzhelyeket es persze egyeb haztartasi gepeket szorakoztato elektronikai cikkeket stb fogok felvasarolni (es ha telleg rossz akkor megjavitani altalaban az is szokott sikerulni) es utana eladni. De gondoltam gyors szervizre is hivnak kimegyek kicserelem a kapcsolot a lampat konektort csopogo vizcsapot javitok stb.
Szoval tok jot futottam. Holnap is elmegyek tok mindegy milyen ido lesz a motto ezutan Tankcsapdas "tudnod kell hogy a felhokon tul mindig kek az " "hova tart mond csak a vilag mi a fele semmi DE a fele VALAMI es az a fele olyan dolgokkal van tele amire itt MINDENKI KIVANCSI"

na ennyi ez jol esett! See you soon!

2011. január 10., hétfő

Futni jó

Malomvölgyben futni jó. Sokat futni még jobb. Nagyon sokat futni a legjobb? Nem hiszem. De csendben futni, bármily szép is a környezet nem túl jó. Némi madár csicsergés a sárban cuppogó cipőm hangja ritmikus lihegéssel aláfestve... ugye lehet ez jobb is. Bizony, a fülbe egy mp3 lejátszót tele zenékkel, kellő hangerőn. Már csak ez miatt is elmegyek futni. Persze ilyenkor kezdődnek a gondok: milyen lejátszó? mekkora kapacitás? kialakítás? (a futás elég spec milyen ruha, zseb, tok, stb). Már évek óta ipod shuffle-t használok ami a csipesz és a könnyü kezelhetőség miatt szerintem a legjobb választás. Jó hangminőség, kényelmes headset távirányitóval (3.gen) ami rohadt jó, kézre áll, nem vonja el a figyelmet a futásról. Éljen a ROCK! Csakhogy eljön a pillanat hogy a 4gb-nyi zenét elkezdem unni. No problem rakunk rá új zenéket. Törlök néhány régi albumot és már fel is megy az új Quimby válogatásom hurrá! Január elején ha süt a napocska és kb 15C fok van akkor indulás! Kiérek király szól a zene süt a nap. Stopper indul Slayer üvölt majd Metallica egy kis Motorhead. Kb 9 perce futok. Ho-ho most jut eszembe az új Quimby számaim! Ide vele! Épp a gáton járok (most egy nyolcast fogok futni) és elkezdem léptetni a számokat a távirányító a nyakam mellett, jobb kezem felemelem, két gyors nyomás következő szám =Sade. Kezdünk lassulni. Jó lesz ez. Két nyomás =CocoRosie ...=CopyCon közeledik.... de nem. Pontosan 32 percig futottam és a hátralévő idöben nyomtam ezt a vackot. Quimby sehol!!! Persze ez így utólag nem meglepő kb 400 szám van az iPod-on 1 playlistben. Aki hülye annak elfárad a karja amivel a nyakát simogatja. Hazafelé tartva persze már szól a "Magam adom" szerintem legalább 200x nyomtam meg kétszer a gombot ehez. Úgyhogy hülye gyerek csinálj minnél több playlistet hogy könnyebben navigálj az iPod shuffle-odon!!!!

A ROCK örök, szóljon a Quimby vagy amit akarsz és közben fuss ki a világból!
Hey!
Ui.: most licitáltam az ebay-en egy 6.gen Nano-ra.
2011 01 10

2010. január 28., csütörtök

iPad

Nos hát megjelent az iPad!!!! Erre várt az Apple imádó társadalom
hónapok vagy talán már évek óta. Megkaptuk. Steve tőle megszokott
szerény öltözékben és kevésbé szerény fejjel, előadta ezt az
új csodát ami szerinte forradalmian új és talán a jővöt hozza el
a userek otthonába. Ami tán így is lesz ez kiderül a következő
hónapokban, de nem azért mert ez egy forradalmi termék legalább is
amit eddig láttunk hanem mert ez a tablet (amit már sokan gyártottak
általában kevesebb sikerrel) Apple stilusban készült a tölük
megszokott átgondolt tervezéssel (sokak szerint egy iPod touch
úthengerrel) hozzánk alkalmazkodó, könnyü kompromisszum mentes
gyors használattal és 10 órás üzemidővel. Nekem a legfontosabb az
ebook olvasó. Én már ez miatt megvenném -ugye a 499$ versenyképes
ár- de a már megszokott gyorsan működő Safari, Mail, és iPod az
átlag felhasználó igényeit tökéletesen kielégitik amiket az
eddig megjelent 140000 iPhone appból válogatva szinte mindenre van
már program. De ha nincs, a vele együtt megjelent SDK-val a lelkes
fejlesztők az iPad minden tulajdonságát kihasználó szoftvereket
készíthetnek. Szerintem amire szánták tökéletesen megfelel. Mr
Jobs egyszerűen leszarozta a netbookokat és ezt elegánsan eléjük
helyezte ez mögött nem fogjátok észrevenni őket (csak csendben -
nekem is van egy eeepc....) Remélem igaza lesz és megszeretjük úgy
mint A TELEFONT: az iPhone-t ami mindenre jó szinte minden szabad
időmet kitölti és még telefon is :-).

Na bennem most ennyi volt
2010.01.28.
Haj


Sent from my iPhone

2010. január 25., hétfő

Proba iromany a telcsirol.

Sent from my iPhone